Odkurzacz tradycyjny

Kategoria: Blog

odkurzacz

Mechaniczna miotła

Odkurzacz jest jednym z najważniejszych urządzeń gospodarstwa domowego. Pozornie prosta maszyna przeznaczona do sprzątania w XXI wieku znajduje się praktycznie w każdym domu. Wsysacz brudów oparty na prostej technice. Jednak trudno jest sobie wyobrazić, że ludzie odrzucą odkurzacz i wrócą do sprzątania mieszkania, samochodu, garażu, hali za pomocą zmiotki i szczotki. Elektroluks nie zrewolucjonizował świata, ale na pewno ułatwił życie. Wpłynął również na rozwój gospodarki. Zapotrzebowanie sprawiło, że firmy zaczęły produkować odkurzacze na masową skalę. Stworzono również nowe rodzaje przeznaczone do sprzątania określonych pomieszczeń.

Odkurzacz tradycyjny

Wśród najchętniej kupowanych rodzajów elektroluksów jest odkurzacz tradycyjny. Cechą charakterystyczną maszyny, jest worek znajdujący się wewnątrz urządzenia, do którego trafiają kurz i nieczystości. Worek może być stały lub jednorazowy, stworzony z papieru lub tekstyliów. Worki stałe przeznaczone są do wielokrotnego użytku. W sytuacji napełnienia są opróżniane i wykorzystywane ponownie. Jednak długotrwałość i wielokrotny użytek to jedyne zalety.
Główną wadą worka jest potrzeba częstego opróżniania i wytrzepywania. Z czasem jego zdolność filtracji się zmniejsza, przez co worek przepuszcza kurz, roztocza i nieczystości, mając niekorzystny wpływ na alergików.
Worki jednorazowe wykonane są z papieru lub włókniny z podwójnym filtrem. Dzięki temu podczas wymiany, alergik nie ma kontaktu z kurzem, roztoczami i innymi zanieczyszczeniami. Jednak minusem jest potrzeba częstej wymiany. Po każdym sprzątaniu worek należy zastąpić, gdyż wypełniony obniża moc ssania urządzenia. Inną cechą jest uniwersalne zastosowanie. Urządzenie może być użyte jako odkurzacz do czyszczenia wykładzin, podłóg, dywanów oraz wszystkich pomieszczeń. Budowa i uniwersalne zastosowanie sprawiają, że jest to jeden z najchętniej kupowanych i używanych urządzeń przeznaczonych do sprzątania.